טלפון להתקשרות
דף הביתדיסני וורלד אורלנדו - כרטיסי כניסה לפארקיםיוניברסל סטודיוס הוליווד או יוניברסל סטודיו אורלנדו

דיסני וורלד אורלנדו - כרטיסי כניסה לפארקים

מוצרים נוספים באיזור

יוניברסל סטודיוס הוליווד או יוניברסל סטודיו אורלנדו?

אולפני יוניברסל הקימו שני פארקי שעשועים מהפופולאריים בעולם, יונברסל סטודיוס אורלנדו, ויוניברסל סטודיו הוליווד. מה ההבדל ביניהם ואיפה יותר כדאי לבקר?
לאחרונה נפתח בפארק הנושא של הוליווד סניף שני של 'עולם הכישופים של הארי פוטר' ורבים ממומחי התיירות של פארקים מוטוריים ואטרקציות קולנוע הביעו תהיות לגבי איזה פארק טוב יותר: זה של הוליווד או זה של אורלנדו? האם כדאי לטוס לפלורידה החמה והלחה כדי להנות ממוצר שיתכן שיש זהה לו בדרום קליפורניה הנוחה היותר? התשובה היא: בהחלט. בוא נבין למה.

כפר הכישופים הוגסמיד


בעוד שלשני הפארקים ישנה ורסיה משלהם לכפר הכישופים הוגסמיד, לגרסא של יוניברסל סטודיו אורלנדו שני יתרונות ברורים:
ראשית, אתגר הדרקון. באי המתקנים נהנים מלוחמה בסירות מתכת כאשר הרגליים של הנוסעים מתנדנדות בחופשיות ופוגשות בתפאורה האותנטית של חביות וציוד נוסף הזהה למסופר בספר. מדובר בחוויה בלתי נשכחת ששואבת את המבקרים לתוך העולם הזה בצורה עמוקה מאד ובשניות.
שנית, באורלנדו יש לכם כניסה משני הצדדים, דבר המאפשר תנועה חופשית לעומת צוואר הבקבוק שנוצר בקליפורניה כתוצאה מיציאה אחת בלבד. אע"פ שבקליפורניה הוסיפו אלמנט תלת ממדי המחייה את תפאורת 'הארי פוטר והמסע האסור' ובהחלט מוסיף להם נקודות עדיין חווית הוגסמיד של אורלנדו לוקחת בהליכה.

עמק דיאגוןאם כפר הוגסמיד הוא החלק המואר והנוצץ של עולם הכישופים של הארי פוטר אז עמק דיאגון הוא המבוך הערפילי שמטאטא אותך החוצה מהמציאות עמוק אל נבכי האופל. כאן המכשפים האפלים רוקחים מזימות רעות ומבצעים משא ומתן על עסקאות שוק-אפור מוטלות בספק. תחושה מבשרת-רעות מתעוררת בבטן מיד עם כניסתכם לאתר.


בעוד שהכניסה להוגסמיד מברכת אתכם בקשתות גדולות, הכניסה לדיאגון היא על ידי לחיצה על לבנה שתפתח לכם מעבר צדדי צר בין שני קירות. אווירת מסתורין אפלולית בדיוק כמתואר בספרה של ג'יי.קיי רולינג. ברגע שנכנסתם נגלים אליכם בניינים רמים המאיימים לבלוע אתכם בחזותם.


המבנים בנויים בזויות מאיימות כאילו עלולים לקרוס עליכם ברגע הלא-נכון; פן נוסף שמעבה את התחושה המבשרת-רעות שנלווית לצעידה בסמטה הזו. קורטוב דרכים צדדיות אפלוליות ניבטות אליכם מימין ומשמאל, סטיות כהנה וכהנה המובילות אתכם לחנויות כישופים מפוקפקות – החנויות כמובן אמיתיות ותוכלו לקנות בהן את סחורת הארי פוטר החביבות עליכם. לאחר מכן פונים מעבר לפינה ושם מחכה לכם מחסן ישן המוצף במדבקות פרסומת ישנות ודהויות של מוצרי כישוף שונים. דרך אחרת מובילה לתעלה בעלת אורות פלורסנט קלושים מהבהבים המייצרת אווירה מיותמת ובהחלט לא נעימה של ספק באשר לעתיד לבוא.


לאורך כמעט כל הביקור בעמק ניתן לראות את התזכורת המתמידה שזהו בסך הכל חלק קטנטן מתוך חווית 'עולם הכישופים' שספק בחרתם להיכנס-ספק נקלעתם אליו. התזכורת היא כמובן דרקון ענק שנח על גבי מגדל, גדול כל כך שהטפרים שלו כותשים את הבטון מתחתיהם. עם כנפיים פשוקות, הדרקון מותח צווארו כלפי הקהל העובר ושוב, ראשו גבוה מספיק כדי לא לשרוף כליל את ראשיהם כאשר הוא יורק מטר אש מפיו מפעם לפעם – דבר הקורה כמה פעמים בשעה. ככל שתסתובבו באזור הזה, כך תרגישו יותר מנותקים משאר הפארק ושאר העולם בכלל. זוהי בדיוק סוג הטבילה שדיסני מתמחים בה אלא שכאן היא אפילו עמוקה יותר בזכות טבעה האפלולי.


האם כדאי לנסוע לאורלנדו?


השמועות מספרות שאם מספר המבקרים ב'עולם הכישופים' של הוליווד יעלה על הצפוי, יש תכנון לבנות עמק דיאגון גם בהוליווד. יודעי דבר מספרים שכבר מכינים את השטח בפארק המים הצמוד על ידי הכנות להקטנה אפשרית לטובת בניית העמק האגדי. אך גם אם הבנייה תתחיל כבר מחר היא בוודאי תיקח לפחות שנתיים. בקיצור, ראוי שמעריצי הארי פוטר הכבדים יכינו את מטלטליהם וכספם ויתחילו לשים את פעמיהם לכיוון פלורידה.


חמישה טיפים לביקור מוצלח

1. רכשו את כרטיס האקספרס אם הדבר באפשרותכם. זה יקדם אתכם להיות ראשונים בתור כמעט בל המתקנים (יוצאי הדופן הם: הארי פוטר והבריחה מגרינגוטס, הוגוורטס אקספרס והארי פוטר והמסע האחר).

2. עולם הכישופים של הארי פוטר מורכב משני פארקים. אם תרצו לעשות סיבוב מלא ברכבת של הוגוורטס אקספרס, יש להצטייד בכרטיס רכבת ייעודי המתאים לשני הפארקים עבור אותו היום. אם אין לכם כרטיס כזה, חבל לבזבז כסף על הכרטיס וכדאי להצטייד בו ליום למחרת. זה שווה את האיפוק.


3. הגיעו מוקדם והתחילו את הביקור מ'איי הארי פוטר' היות והם הפופולריים והגדושים ביותר במבקרים. אורחיי המלונות של יוניברסל אורלנדו מקבלים הטבה שווה: כניסה שעה מוקדם יותר מכל שאר באי הפארק לעמק דיאגון ולעולם הכישופים. התחילו מדיאגון ולקראת סיום השעה שלכם קחו את הרכבת של הוגוורטס אקספרס לכיוון עולם הכישופים.


4. עם תכנון נכון של הימנעות מההמון באופן שאנחנו מציעים לכם כאן – לא תזדקקו ליותר מיום אחד מלא על מנת לחוות באופן מלא כל פארק. כלומר: יומיים עבור שני הפארקים של הארי פוטר.

5. אם יש לכם את הזמן, אל תוותרו על דיסניוורלד השכן. הפתרון המשתלם ביותר הוא קניית כרטיס משולב שיכלול כניסה לכל הפארקים.