טלפון להתקשרות
דף הביתדיסנילנד פריזמתקני יורודיסני

דיסנילנד פריז

מתקני יורודיסני

מי מאיתנו לא חולם על ביקור ביורודיסני עם הילדים בחופשה משפחתית? דיסנילנד פארק השעשועים הגדול ליד פריז.

מתקני יורודיסני

מי מאיתנו לא חולם על ביקור ביורודיסני עם הילדים בחופשה משפחתית? פארק השעשועים הגדול הוקם ב-1992 ליד פריז והוא העתק של הפארק המפורסם של דיסני באורלנדו, פלורידה. פריז נמצאת במרחק 4 שעות טיסה בלבד מישראל ולכן ביקור ביורודיסני הוא משימה פשוטה יחסית וגם זולה. הגישה אליו מפריז קלה ונוחה אם באמצעות רכב ואם באמצעות רכבת מסוג RER  או TGV. שני האיזורים המרכזיים בפארק הם "כפר דיסני" ו"פארק אולפני דיסני", שנבנה מאוחר יותר. אצלנו בקלאסיקטראוול יעזרו לכם לבלות חופשה חלומית ביורודיסני ויטפלו בשמחה בכל ההכנות לביקור, יתנו לכם טיפים מועילים ויסייעו בכל מה שאפשר בהכנות ובטיול עצמו.

קצת היסטוריה של יורודיסני

בנייתו של יורודיסני החלה ב1988 והסתיימה ב-1992. בתחילה עוררה בנייתו התנגדות רבה בצרפת ורבים ראו בה ביטוי לאימפריאליזם תרבותי אמריקאי, אבל עם הזמן, ובעיקר במילניום החדש המקום צבר פופולריות ובשנים האחרונות מבקרים בו בממוצע יותר מ-10 מיליון תיירים בשנה. ב-1994 שונה השם ל"דיסנילנד פריז".  "פארק אולפני וולט דיסני" נוסף לפארק השעשועים המקורי בשנת 2002. "קלאסיקטראוול" צברה ניסיון בהכנת חופשות בלתי נשכחות לכל המשפחה ביורודיסני.

איך נראה יורדיסני?

יורודיסני נמצא כאמור ליד פריז, באיזורהנקרא "מארן לה וולה", 32 ק"מ מעיר האורות. הפארק הגדול המכונה "כפר דיסני" מחולק לארבעה איזורים עיקריים: ארץ המערב הפרוע (FRONTIERLAND) ארץ ההרפתקאות (ADVENTURELAND) ארץ הפנטזיה (FANTASYLAND) וארץ התגליות ׁDISCOVERYLAND). האטרקציות העיקריות לתיירים מרוכזות .

"ארץ הפנטזיה" מיועדת בעיקר לילדים קטנים יותר ורכבות ההרים וספינות השודדים נמצאות בארץ ההרפתקאות וארץ המערב הפרוע. "חללית" משוגרת לאוויר בארץ התגליות. כמו כן, ניתן למצוא ביורודיסני את "אולפני וולט דיסני", אשר באמצעותם ניתן ללמוד על אחורי הקלעים של הפקת סרט כולל פעלולים שונים והפעלת אולפן טלוויזיה. הדרך הראשית (MAIN  STREET USA) משמשת לכניסה עבור התיירים והיא מובילה לטירת דיסני, שבה נערכים כל המצעדים החגיגיים.

כיצד לבחור מלון בקרבת מקום

ליורודיסני אפשר להגיע כאמור ברכבת או ברכב מפריז, אבל ניתן לבלות בו יותר מיום, הכל לפי מידת העניין וההנאה של הילדים. אם החלטנו מראש על ביקור של יומיים – אפשר להתארגן גם לבלות את הלילה בקרבת מקום כדי להגיע רעננים ליום השני ולא להסתבך בפקקים או  עיכובים אחרים. ביורודיסני יש שבעה מלונות רשמיים בדרגות איכות שונות ואתם מוזמנים לבחור חדר לפי התקציב ורמת השאיפות שלכם.  בין המלונות הבולטים ניתן למצוא באיזור הפארק מלונות בהשראה אמריקאית הכוללים בקתות, מלונות של גורדי שחקים ומלונות בסגנון המערב הפרוע בהשראה אמריקאית. מלון נוסף נמצא על קו המים של אגם דיסני ומעוצב בצורת יאכטה. מלון ביורודיסני אינו מלון סטנדרטי אלא כזה שספג את אווירת הפארק והשעשועים ומשתלב בה היטב להנאת המבקרים והאורחים אשר לא מפסיקים ליהנות מהמלון זמן רב גם לאחר החופשה.

האטרקציות של ארץ המערב הפרוע

"ארץ המערב הפרוע" היא איזור בולט במיוחד וכזה הנחשב לפופולרי במיוחד ביורודיסני שכולו מוקדש למסורת האמריקאית ולעלילות המערב הפרוע, איזור שהתפרסם בעיקר במחצית השנייה של המאה ה-19  בגלל מלחמות השריפים והבהלה לזהב, ושימש השראה לז'אנר סרטי המערבונים.  בהשראתו נבנו ביורודיסני מתקנים שמשחזרים את הנוף המקומי עם שטחים של "מדבריות", רכבת כורי פחם מיוחדת, כפרים של אינדיאנים, נופי מדבריות ו"אחוזת הפנטום" הגדולה רדופת הרחות. ביקור בארץ המערב הפרוע מספק הרפתקאות לכל המשפחה וגם מעניק ידע היסטורי בעל ערך רב לכל מי שמתעניין בתולדות ארצות הברית המעצמה המובילה כיום בזירה הבינלאומית.