טלפון להתקשרות
דף הביתדיסנילנד פריזדיסנילנד פריז יורודיסני פארק השעשועים המפורסם ביותר בעולם

דיסנילנד פריז

דיסנילנד פריז (יורודיסני), פארק השעשועים המפורסם ביותר בעולם

מידע כללי לגבי דיסנילנד פריז (יורודיסני), פארק השעשועים המפורסם ביותר בעולם

דיסנילנד פריז הוא פארק שעשועים הממוקם במארן לה ואלה על יד פריז שבצרפת, והוא משלב בתוכו 4 עולמות שונים, כאשר כל חלק מצויד במתקנים שונים בהתאם לנושא ולאזור בו הוא נמצא. את הפארק הקימה חברת וולט דיסני, אשר אחראית בין היתר למגוון רחב של סרטים לילדים ולמבוגרים כאחד. לאחר ההצלחה שנחל פארק דיסנילנד שבקליפורניה, אשר הוקם בראשית שנת 1975, החליטה חברת וולט דיסני להתפתח, ולהקים פארק נוסף גם באירופה. בהתחלה שקלו חברי הצוות מטעם חברת וולט דיסני להקים את הפארק באחת מן הערים האירופאיות הפופולאריות כמו: בבריטניה, באיטליה, בצרפת ואף ספרד, אולם בריטניה ואיטליה ירדו מהפרק אחרי שהתברר כי אין מספיק שטחים פתוחים גדולים וריקים במדינות אלו לצורך הקמת הפארק. תחילה, אזור אליקנטה הממוקם בספרד נראה כאזור המתאים ביותר להקמה של הפארק מבחינת שטחו, ומבחינת האקלים אשר זהה לאקלים השורר בפלורידה. אולם, בהמשך התברר כי את האזור פוקדות רוחות חזקות, מה שהוביל לבחירה של צרפת כמועמדת יחידה. במהלך 1985 חתם מייקל אייזנר, אז מנכ"ל דיסני, על הסכם הקמת הפארק אל מול ממשלת צרפת, ובניית הפארק החלה בשנת 1988. באפריל של 1992 נפתח פארק השעשועים אשר ענה לשם "יורודיסני" כאשר מספר המבקרים בו היה נמוך יחסית לציפייה. הצפי היה כי יגיעו לפארק כ- 500,000 מבקרים, כאשר בפועל פקדו את הפארק רק כמה עשרות אלפים. בהמשך אף הלכה ופחתה כמות המבקרים, והפארק נקלע לחובות קשים. ההערכה הייתה כי הפארק היה גדול מידי ביחס לכמות המבקרים אשר ביקרה בו בפועל, וכי היה חכם יותר לבנות את הפארק בחלקים, ולפתוח חלק חדש בכל פעם. נוסף על כך, המסעדות של הפארק הגישו אוכל צרפתי, ואילו המבקרים ציפו לאוכל אמריקאי. בעיה נוספת נראית לעין באותה התקופה הייתה שהמסעדות הממוקמות בפארק השעשועים סרבו להגיש יין, מה שמנע ממבקרים צרפתים להגיע. ב- 1 באוקטובר 1994, כחלק מתהליך ההתאוששות של הפארק, שונה שמו לדיסנילנד פריז, וב- מרץ 2002, הוקם פארק נוסף בצמוד לפארק השעשועים, שהוא פארק אולפני וולט דיסני.

החלקים השונים של דיסנילנד פריז
פארק השעשועים דיסנילנד פריז מחולק לארבעה חלקים שונים, המכונים גם "ארצות תמתיות", כאשר כל ארץ מוקדשת לנושא אחר:
·         Frontierland, ארץ המערב הפרוע
·         Advantureland, ארץ ההרפתקאות
·         Fantasyland, ארץ הפנטזיה
·         Discoveryland, ארץ התגליות
בין הארצות השונות מחבר ה- Main Street U.S.A, (הרחוב הראשי של ארצות הברית) שהוא הרחוב הראשי של הפארק, כאשר תחילתו היא בכניסה לפארק, וסיומו בטירת הנסיכות של דיסני המפורסמת. על הרחוב הראשי ממוקמות מסעדות, בתי קפה וחנויות מזכרות שונות, ועליו גם נערך המצעד הלילי הכולל בובות ודמויות המחופשות לדמויות דיסני המוכרות והאהובות.

אטרקציות נוספות
דיסנילנד פריז הוא פארק שעשועים אשר ממוקם בתוך אתר נופש גדול בו אטרקציות נוספות ומהנות. בנוסף למלונות שונים בסגנון סרטים ודמויות מוכרות ואהובות של דיסני (מלון דיסנילנד, מלון דיסני ניו יורק, מלון הסקויה, מלון סנטה פה ועוד), ניתן למצוא גם את פארק אולפני וולט דיסני, שהוא פארק קטן יותר מדיסנילנד פריז, ושונה במהותו. הפארק עצמו מבוסס על פארק MGM, הממוקם באורלנדו, והוא מעניק הצצה חווייתית לתעשיית הקולנוע והסרטים. נוסף על כך, ניתן למצוא בסביבת הפארק אזור המכונה "כפר דיסני", שהוא המקבילה האירפואית לדאון טאון דיסני שבאורלנדו. המתחם כולל חנויות שונות, בתי קפה, גלידריות, אזורי ישיבה שונים ועוד. בנוסף, מתחם דיסני כולל גם מגרשי גולף גדולים לרווחת המשתמשים.