דף הביתדיסני וורלד אורלנדו - כרטיסי כניסה לפארקיםדיסני אורלנדו פארק השעשועים הפופולרי בעולם

דיסני וורלד אורלנדו - כרטיסי כניסה לפארקים

מוצרים נוספים באיזור

דיסני אורלנדו- פארק השעשועים הפופולרי בעולם

Classic Travel - משווקים רשמיים של דיסני וורלד. לפני שמזמינים חבילת לינה+כרטיסים בדיסניוורלד אורלנדו בודקים מחיר בClassic Travel.

ההתחלה: אי שם בשנת 1932

וולט דיסני הקים את חברת דיסני אי שם ב-1923, וזו הפכה במהרה לשם דבר בתחום האנימציה האמריקאית. רק בשנות החמישים הרחיבה החברה את פעילותה והחלה להפיק סרטים דוקומנטריים ועלילתיים לא מצוירים ושורה של הצלחות מסחריות של קלאסיקות מצוירות באורך מלא (עליסה בארץ הפלאות, שלגיה ושבעת הגמדים ופיטר פן) הזניקו אותה לעמדה מצוינת להרחיב את פעילותה העסקית.

דיסני לא שבע ונכנס בהצלחה גם לשוק הטלוויזיה ובשנת 1955 הקים את פארק השעשועים הראשון של החברה – דיסנילנד בקליפורניה. במהרה התברר שמדובר בהצלחה מסחררת, אולם דיסני הרגיש כי אילו יקים פארק דומה במזרח ארה"ב ויחלוש על יותר אדמות תהיה לו אפשרות להקים עולם שעשועים גדול יותר מכפי שהעולם אי פעם ראה.

וכך היה.

מבצע סודי לרכישת אדמות

בשנות השישים החל דיסני לרכוש אדמות בפלורידה דרך מתווכי נדל"ן שכלל לא ידעו איזה לקוח הם מייצגים, על מנת שהמחירים לא יאמירו בצורה חסרת פרופורציות. האדמות האלה היו ביצות בעיקרן,
וכדי להזים את השמועות אמר דיסני כי הוא דווקא מתעתד להשקיע 50 מיליון דולר על מנת להרחיב את דיסנילנד קליפורניה.

הסוד הכמוס יצא לאוויר העולם ב-1965, כשנתיים מלאות לאחר שנפלה ההחלטה והחלה עבודת השטח!
סך הכל שולמו כ-5 מיליון דולר עבור האדמות והפארק הושק ב-1971. כיום מבקרים בו יותר מ-52 מיליון איש בשנה.


אז מה היה לנו שם?


בעוד שבקליפורניה צמחו סוגים שונים ומשונים של עסקים סביב דיסנילנד, בפלורידה דאג דיסני שתהיה לו שליטה מלאה על כל המסביב וכך הוקמו באותה שנה חמישה פארקים שונים:

  • מג'יק קינגדום
  • מגרשי הגולף של פאלם ומגנוליה
  • בית הנופש העדכני של דיסני
  • בית הנופש הפולינזי של דיסני
  • בית הנופש ואזור הקמפינג פורט ווילדרנס

 

כיום ישנם 27 בתי מלון בסגנונות דיסני שונים, 9 בתי מלון שאינם קשורים לדיסני, 4 פארקים, 2 פארקי מים, 4 מגרשי גולף, גולף לצעירים, 2 מגרשי מיני גולף, אזור לקמפינג ועוד שורה של אפשרויות בידור.


המג'יק קינגדום היה הפארק הראשון המקורי, וסביבו נבנו עם השני בשנות השמונים והתשעים גם שלושה אחרים שמצליחים גם הם בצורה יוצאת דופן:


אז כשאתם צועדים בתוך דיסני וורלד אורלנדו עם הילדים, רואים אותם מחייכים, חווים חוויות שלא ישכחו לעולם, מרגישים כאילו עולמות קסומים התעוררו לתחייה – תזכרו שלוולט דיסני מגיעה על כך מילה טובה.


דיסני